Hodil by sa mi jediný účet pre všetky meny

Situácia, ktorú potrebujem vyriešiť

Mám zahraničných dodávateľov aj odberateľov. Vlastním hneď niekoľko devízových účtov. Prevádzkujem napríklad e-shop.

Každý mesiac mi prichádza veľa drahých platieb v cudzích menách a tieto platby mi napr. cez platobné brány končia na eurovom účte. Zmeny devíz sa tak vykonávajú automaticky a nemôžem ovplyvniť výmenný kurz.

Alebo zahraničné platby od svojich odberateľov smerujem priamo na devízové účty. Napriek tomu ma následne trápi nevýhodný výmenný kurz, vysoké poplatky za prichádzajúce platby a za vedenie devízových účtov.

Platím faktúry zahraničným odberateľom a som nútený cudziu menu následne nakupovať a vykonávať zahraničné platby. Nechcem tratit na výmennom kurze ani na poplatkoch.

Ako to riešia iní

Radek Maděra | CK Arcadia Air, s.r.o.

Ako cestovná kancelária zameraná na exotickú dovolenku, denne odosielame a prijímame zahraničné platby v USD, ZAR, AUD a ďalších menách, k čomu nám multimenový účet u Citfin plne vyhovuje. Všetko máme pod jedným číslom účtu a v tom vidím veľkú výhodu a jednoduchosť pre našich obchodných partnerov aj účtovníčku.

Radek Maděra
manažér, CK Arcadia Air, s.r.o.

Petr Čížek | BÖLLHOFF, s.r.o.

Spočiatku sme vykonávali zahraničné platby a nakupovali cudziu menu výhradne v bankách. Časom sme však prestali byť spokojní s výškou bankových poplatkov. Mali sme pocit, že vyhadzujeme peniaze oknom. Potom sme objavili multimenový účet EASY od Citfin a vydali sa novou cestou. Výsledkom boli úspory, ktorými sme boli veľmi milo prekvapení.

Petr Čížek
konateľ, BÖLLHOFF, s.r.o.

Čo pre vás a za vás môžeme vyriešiť

Zadarmo vám zjednotíme pod jedno číslo účtu až 28 mien. Vedenie Firemného multimenového účtu EASY je tiež bez poplatku.

Ponúkneme vám vždy výhodný výmenný kurz. Vy sami si určujete čo, kedy a koľko zameníte – buď telefonicky na našom dealingové oddelení alebo on-line v internetovom bankovníctve.

Pomôžeme vám zrýchliť a zlacniť zahraničný platobný styk. Europlatby sú u nás za cenu tuzemských platieb, a to len za 2 Kč.

Prichádzajúce zahraničné platby od odberateľov (aj z platobných brán) sú zadarmo a je možné ich jednoducho presmerovať na Firemný multimenový účet EASY.

Budete mať možnosť prepojiť internetové bankovníctvo s firemným účtovníctvom. Tým sprehľadníte riadenie cash-flow vašej firmy.

Volajte zadarmo, píšte kedykoľvek

Na infolinke sme vám k dispozícii v pracovné dni od 8.00 do 17.30 hod.


    Som klient

  Odoslaním údajov nám umožňujete spracovanie osobných údajov v rozsahu definovanom v dokumente Informácie o spracovaní klientskych osobných údajov Citfin – Finanční trhy, a.s. a Citfin, spořitelní družstvo. Proti tomuto spracovaniu Vašich osobných údajov môžete kedykoľvek namietať zaslaním e-mailu na adresu marketing@citfin.cz.

  Môže sa vám hodiť, pozrite sa

  Firemný multimenový účet EASY

  Nezaobídete sa u svojho podnikania bez devízových platieb?
  Potom môže byť účet, vedený až v 27 menách tým, čo vám významne zjednoduší a zlacní vaše finančné operácie.

  Zahraničné platby

  Hradíte do zahraničia? Alebo máte príjmy v cudzej mene?
  Zahraničný platobný styk vykonávame rýchlo, lacno a bezpečne. Vieme aj exotické destinácie.

  Zmena devíz online

  Obchodujte samostatne v ôsmich hlavných svetových menách bez nutnosti telefonického kontaktu.
  Zistite výmenný kurz dolára či kurz eura online, rýchlo a pohodlne.