Môžem si počkať na lepší kurz a vymeniť výhodnejšie

Situácia, ktorú potrebujem vyriešiť

Nemám čas ani možnosť neustále sledovať výkyvy kurzu na trhu, ale chcem vymeniť čo najvýhodnejšie.

Aktuálny výmenný kurz mi nevyhovuje a môžem si počkať na výhodnejší. Nijako ma netlačí splatnosť faktúr.

Kurz na trhu teraz nie je zlý, celkom by mi aj vyhovoval, ale chcel by som ešte lepší. Na druhú stranu potrebujem ihneď vymeniť, keď sa kurz na trhu začne zhoršovať a vývoj pôjde proti mojim predstavám.

 

 

Ako to riešia iní

Helena Zumr Janů | HD COMMODITY s.r.o.

Náš tovar z 90% predávame zahraničnej klientele. Vývoj týchto cien tovaru je plne závislý na kurzovom vývoji. Ak chceme dojednať ten najvýhodnejší kurz, nastavíme si Menový Order na nami požadovanú hranicu, kedy uvedieme čiastku a časový interval, v ktorom chceme Order uskutočniť a strážiť. Ak sa týmto smerom kurz pohne, systém nám túto požadovanú sumu vymení automaticky a my s tým nemáme žiadne ďalšie starosti.

Helena Zumr Janů
konateľka, HD COMMODITY s.r.o.

Barbora Havířová | ICE Industrial Services a.s.

Náš dealer zo spoločnosti Citfin, s ktorým sme takmer v dennom kontakte, nás o zmenách kurzového pohybu vždy informuje. Niekedy si nastavíme stráženie kurzu pomocou Orderu tak, že aj keď sa trhy vyvíjajú opačne, vymeníme prostriedky vždy za nami akceptovateľný kurz. Nech sa deje, čo sa deje, aj keď sa situácia na trhu zhoršuje, oproti našim predstavám.

Barbora Havířová
CFO, ICE Industrial Services a.s.

Co pro vás a za vás můžeme vyřešit

Výmenný kurz za vás postrážime 24 hodín denne, 5 dní v týždni. Nemusíte priebežne sledovať devízový trh za účelom profitu, alebo obmedzenia kurzových strát.

Oznámite nám len vašu záväznú požiadavku na kurz a vyberiete si typ Menového Order. Tým nám dáte pokyn k automatickej kúpe alebo predaju meny za vami požadovaný, alebo prinajhoršom akceptovateľný kurz. Prípadne nastavíte kombináciu oboch, nech máte istotu. My potom strážime kurz za vás, pokojne aj dva roky. Akonáhle dôjde na trhu k dosiahnutiu vami požadovaného kurzu, automaticky sa vykoná smena.

Existujúci Order, ktorý nebol doteraz zrealizovaný, máte možnosť zrušiť.

Môže sa vám hodiť, pozrite sa

Menový Order

Potrebujete čo najvýhodnejší kurz, ale nemáte čas strážiť vývoj na devízovom trhu?
Menový Order za vás sám automaticky výmenný kurz postráži.

Termínové obchody

Nakupujete alebo predávate cudziu menu a chcete sa vyhnúť negatívnym dôsledkom kolísania kurzu?
Zafixujte si aktuálny kurz až na dva roky dopredu.