Môžem si počkať na lepší kurz a vymeniť výhodnejšie

Situácia, ktorú potrebujem vyriešiť

Nemám čas ani možnosť neustále sledovať výkyvy kurzu na trhu, ale chcem vymeniť čo najvýhodnejšie.

Aktuálny výmenný kurz mi nevyhovuje a môžem si počkať na výhodnejší. Nijako ma netlačí splatnosť faktúr.

Kurz na trhu teraz nie je zlý, celkom by mi aj vyhovoval, ale chcel by som ešte lepší. Na druhú stranu potrebujem ihneď vymeniť, keď sa kurz na trhu začne zhoršovať a vývoj pôjde proti mojim predstavám.

 

 

Ako to riešia iníPrague Pride realizuje příchozí platby ze zahraničních grantů a dotací v různých měnách, zejména v eurech a dolarech. Jako nezisková organizace potřebujeme využít doslova každou korunu efektivně, takže zahraniční měny směňujeme do českých korun v nejlepším možném kurzu. V Citfin proto využíváme Měnový Order. Nastavíme si pro nás optimální hranici hlídání kurzu, za který chceme směnit. Jelikož vše funguje automaticky, nemusíme se o nic víc starat.

Radek Miřácký
ekonom, Prague Pride z.s.

Helena Zumr Janů | HD COMMODITY s.r.o.

Náš tovar z 90 % predávame zahraničnej klientele. Vývoj týchto cien tovaru je plne závislý na kurzovom vývoji. Ak chceme dojednať ten najvýhodnejší kurz, nastavíme si Menový Order na nami požadovanú hranicu, kedy uvedieme čiastku a časový interval, v ktorom chceme Order uskutočniť a strážiť. Ak sa týmto smerom kurz pohne, systém nám túto požadovanú sumu vymení automaticky a my s tým nemáme žiadne ďalšie starosti.

Helena Zumr Janů
konateľka, HD COMMODITY s.r.o.

Co pro vás a za vás můžeme vyřešit

Výmenný kurz za vás postrážime 24 hodín denne, 5 dní v týždni. Nemusíte priebežne sledovať devízový trh za účelom profitu, alebo obmedzenia kurzových strát.

Oznámite nám len vašu záväznú požiadavku na kurz a vyberiete si typ Menového Order. Tým nám dáte pokyn k automatickej kúpe alebo predaju meny za vami požadovaný, alebo prinajhoršom akceptovateľný kurz. Prípadne nastavíte kombináciu oboch, nech máte istotu. My potom strážime kurz za vás, pokojne aj dva roky. Akonáhle dôjde na trhu k dosiahnutiu vami požadovaného kurzu, automaticky sa vykoná smena.

Existujúci Order, ktorý nebol doteraz zrealizovaný, máte možnosť zrušiť.

Volajte zadarmo, píšte kedykoľvek

Na infolinke sme vám k dispozícii v pracovné dni od 8.00 do 17.30 hod.


    Som klient

  Odoslaním údajov nám umožňujete spracovanie osobných údajov v rozsahu definovanom v dokumente Informácie o spracovaní klientskych osobných údajov Citfin – Finanční trhy, a.s. a Citfin, spořitelní družstvo. Proti tomuto spracovaniu Vašich osobných údajov môžete kedykoľvek namietať zaslaním e-mailu na adresu marketing@citfin.cz.

  Môže sa vám hodiť, pozrite sa

  Menový Order

  Potrebujete čo najvýhodnejší kurz, ale nemáte čas strážiť vývoj na devízovom trhu?
  Menový Order za vás sám automaticky výmenný kurz postráži.

  Termínové obchody

  Nakupujete alebo predávate cudziu menu a chcete sa vyhnúť negatívnym dôsledkom kolísania kurzu?
  Zafixujte si aktuálny kurz až na dva roky dopredu.